AutoEdu - naslovna slika

Zaštitna odeća

Zaštitna odeća je prva linija odbrane od povreda i nezgoda na radu. Ona uključuje predmete kao što su košulje, prscluci, pantalone, cipele i rukavice.

Zaštitna odeća treba da bude čista i u dobrom stanju. Treba zameniti odeću koja nije u dobrom stanju jer ne može u potpunosti da vas zaštiti. Zaštitna odeća vas štiti od pada predmeta na stopala, hemikalija, posekotina, ogrebotina, uboda i klizanja.

Nosite odgovarajuću radnu odeću koja treba da bude dovoljno udobna, da vam omogućava da se krećete a da nije labava čije delove može da uhvati mašina. Materijal mora da bude dovoljno jak da se ne može lako pocepati i otporan na vatru. Košulje i kombinezoni sa dugim rukavima, manžetne moraju biti pripijene a da ne budu tesne. Pantalone nebi trebalo da imaju manžetne tako da se vrući ostaci nebi zaglavili u nogavicama. Preklopi moraju da pokrivaju dugmeta i kopče kao zaštita od grebanja delova vozila.[1]

Zaštitna odeća za servisere više vrste

Vrste zaštitne odeće

Pri obavljanju bilo kakvog posla morate nositi odeću koja odgovara zadatku. Izbor odeće zavisi od vrste materijala i njihove upotrebe:
– Vlakna nalik papiru: Odeća za jednokratnu upotrebu štite od prašine i prskanja.
– Obrađena vuna i pamuk: Prilagodljiva je promenljivim temperaturama na radnom mestu, udobna i otporna na vatru. Štiti od prašine, abrazije, grubih i iritirajućih površina.
– Platno: Štiti od posekotina i udaraca pri rukovanju teškim, oštrim ili grubim materijalima.
– Koža: Štiti od toplote i plamena.
– Guma, gumirana tkanina, neopren i plastika: Štite od određenih kiselina i hemikalija.[2]

Redovno perite svoju radnu odeću. Pranje obaviti odvojeno od druge odeće kako biste sprečili kontaminaciju uobičajene odeće. Radni dan započnite čistom radnom odećom. U servisu držite rezervni set radne odeće u slučaju da se ona koju nosite previše zaprlja ili da se na nju prolije otrovna ili korozivna tečnost.

Takodje pogledajte

Zamena filtera motora. Prikaz skidanja starog filtera vazduha. U dnu slike na crnoj traci krupnim belim slovima piše zamena filtera vazduha motora.
Ispitivanje releja na automobilu. Naslovna slika kao link ka stranici Ispitivanje releja
Pregled stanja leptira gasa u usisnom vodu. Slika prikazuje unutrašnjost kućišta leptira gasa. U donjem delu slike na crnoj traci krupnim belim slovima piše Pregled stanja leptira gasa

Preporuka za video

Slika predstavlja link ka youtube videu koji prikazuje postupak punjenje klime na vozilu. Na slici su prikazani priključeni ventili stanice za punnjenje na priključnim ventilima klime na vozilu. U gornjem levomuglu je logo youtube kanala AE - AutoEdu. U nastavku belim slovima piše Kako napuniti klimu na vozilu? U donjem delu slike na providnoj sivoj traci krupnim belim slovima piše Punjenje klime na vozilu. U sredini slike je znak za video plejer kao crni pravougaonik sa belim trouglom.
Slika predstavlja naslovnu sliku ka yotube video prikazu - test MAP senzora. na slici je prikaz priključenja mernih pipeta osciloskopa na priključcima MAP senzora. U gornjem delu slike ukoso levo je prikaz električne šeme sistema ubrizgavanja vozila, a desno na beloj pozadini grafički signal sa lambda sonde snimljen na osciloskopu tokom rada senzora. U gonjem levom uglu je logo youtube kanala AE - AutoEdu. U nastavku preko slike belim slovima piše kako testirati MAP senzor. U donjem delu slike preko providne sive trake krupnim belim slovima piše Test MAP senzora. U sredini slike je simbol video plejera na crnoj kvadratnoj površini je beli trougao.
Lekcija -Ubrizgavanje 3 - Regulacija usisa sistema ubrizgavanja OTO motora. Video lekcija.